czwartek, 24 sierpnia 2017

"Jak ktoś komuś coś, to choć niewiele, ale zawsze..."

Kochani 
 "Jak ktoś komuś coś, to choć niewiele, ale zawsze..."

Wieś...spokój, słychać cykanie koników polnych na łąkach, bzyczenie pszczół, z oddali słychać też pracę maszyn w polu...w tej wiosce są też dzieci pełne ciekawości świata i mole książkowe...

Gminna Biblioteka we Włodowicach. LINK
Jednostka, która działa od niedawna (bo trzy lata to dość mało), robi co może by zachęcać do czytelnictwa, by pozyskiwać nowe książki, gry, komiksy, materiały. By promować czytelnictwo i zaspokajać potrzeby swoich odbiorców.
Niestety żyjemy w kraju, gdzie takie małe jednostki użytku publicznego mają trudne warunki rozwoju.
Któregoś dnia do jednej z bloogerek Książkowir, biblioteka napisała prośbę o pomoc w poszerzaniu księgozbioru. Zainteresowałam się tym, Książkowir udostępnił mi adres Biblioteki we Włodowicach. Nie mogłam pozostać obojętna. Do swojej macierzystej jednostki też zanoszę książki w darach, więc dlaczego tym razem miały nie trafić tam, gdzie potrzebują ich bardziej niż w mojej bibliotece.
I tak paczka poszła...
Dziś wiem, że włodarze Gminnej Biblioteki Publicznej we Włodowicach - mają śmiech na twarzy, a ich wiara w to, że się da  - nieco wzrosła! :)
Paczka dotarła i podniosła morale bibliotecznej załogi:) -> KLIKNIJ TUTAJ :)


Bardzo się cieszę, że pomogłam. Wiem, że to kropla w morzu potrzeb takiej jednostki, ale ludowe powiedzenie mówi: "ziarnko do ziarnka, aż zbierze się miarka"!

Jeśli ktoś z Was chciałby też dać coś od siebie to proszę o kontakt - udostępnię adres do Biblioteki. :)

Pozdrawiam Was

  "Czytanie książek to najlepsza zabawa,
 jaką sobie ludzkość wymyśliła"
/ Wisława Szymborska


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz