piątek, 21 lipca 2017

"Inna bajka" Kasi Bulicz - KasprzakINNA BAJKA 


Autor: Kasia Bulicz – Kasprzak
Wydawnictwo: Świat Książki

„Inna bajka” Kasi Bulicz – Kasprzak t idealna lektura na wakacyjne popołudnie. To moja pierwsza przeczytana książka tej autorki. To moja nadmorska zdobycz. Uwielbiam buszować wśród nadmorskich kiermaszy książkowych, ponieważ tam prawdziwe perełki i skarby można znaleźć.

Mój czytelniczy debiut z książką autorstwa Kasi Bulicz – Kasprzak okazał się być bardzo udany.
„Inna bajka” mimo swego słodkiego tytułu jest powieścią bardzo realistyczną i życiową. Jest to historia młodej dziewczyny, która zachodzi w nieplanowaną ciążę. Forma książki ułożona jest idealnie do jej stanu – czytelnik towarzyszy bowiem głównej bohaterce przez całe dziewięć miesięcy aż do rozwiązania.
Dzięki takiej formie ułożenia powieści - przeżywałam bardzo osobiście wszystko to, co czuła podczas tego czasu Karolina. Chodziłam z nią do lekarza, na USG i niemalże czułam smak słodkich krówek, którymi się zajadała bez granic. Ciąża. Stan odmienny. Błogosławiony? Nie dla Karoliny! Studentka ostatniego roku chemii ma plany na przyszłość i nie uwzględniają one bycia mamą. Na pewno jeszcze nie teraz! Gdyby mogła cofnąć czas, drugi raz nie byłaby taka głupia. Jak powiedzieć o ciąży rodzicom, babci, przyjaciołom, ojcu dziecka? Może nic nie mówić?

Dziewięć niezwykłych miesięcy zmian i niepokojów sprawi, że Karolina zrozumie siebie, zmądrzeje i odnajdzie miłość życia – synka Jasia.


„Inna bajka” Kasi Bulicz - Kasprzak pochłonęła mnie na cały dzień i dłuugi wieczór. Ale był to w pełni należycie wykorzystany czas. Kasia prostym językiem opisała historię nieplanowanej ciąży, zmartwienia, uczucia oraz obawy jakie targały bohaterką podczas ciąży. W międzyczasie poznajemy również jej rodziców oraz babcię Karoliny. Spotykamy również jej przyjaciół – Anię, Kingę, Piotrka a także sprawcę wszystkich zawirowań w życiu dziewczyny – Rafała.
Dziewięć trudnych fizycznie i emocjonalnie miesięcy pokazało bardzo dokładnie Karolinie na kogo może w swoim życiu liczyć i kto jej nigdy nie zawiedzie.

Kasia Bulicz – Kasprzak w swej książce bardzo dokładnie opisuje życie we Wrocławiu oraz zakamarki tego miasta. Była to dla mnie szczególna uciecha, gdyż jakiś czas mieszkałam we Wrocławiu i to niedaleko opisywanych miejsc. Z zadowoleniem spacerowałam zatem ponownie po Ostrowie Tumskim, Moście Młyńskim i czekałam na tramwaj na placu Grunwaldzkim oraz Bema.
Dziękuję Kasiu :) za możliwość powrotu do tego magicznego miasta.Chcecie się dowiedzieć...
Czy przyjaźń jest w stanie przetrwać w obliczu miłosnego trójkąta?
Czego można się spodziewać, po kimś kogo się zna bardzo dobrze?
Czy Karolina zostanie wykluczona z rodziny przez bogobojną babcię?
Do czego można się posunąć, by uszczęśliwić innych?
I czy wścibanie nosa w prywatne sprawy innych popłaca?

Jeśli tak. 

Koniecznie sięgnijcie po „Inną bajkę” Kasi Bulicz – Kasprzak, a dowiecie się, że całe nasze życie to inna bajka, w zależności od tego, co nam daje los.

2 komentarze:

  1. Z tego oc piszesz, to musi być bardzo fajna książka. Przynajmniej ja takie uwielbiam. Dziękuję za recenzję i zapraszam do siebie: http://www.szeptyduszy.blog.onet.pl

    OdpowiedzUsuń
  2. Agnieszko - warto poświęcić wieczór tej książce :) z pewnością będziesz zadowolona. pozdrawiam Cię serdecznie i chętnie odwiedzę
    Twoje "szeptyduszy"

    OdpowiedzUsuń