sobota, 18 lutego 2017

Poznajmy się :)

PrzeCzytajka na co dzień jest zabieganą mamą swego syna i psią  mamą suczki Lilki.

Czytam odkąd pamięcią sięgam...a więc trochę -dzieści lat już minęło od tego wspomnienia. :)
Swego czasu byłam stałą i zapaloną czytelniczką Gminnej Biblioteki Publicznej w Miłkowicach (k. Legnicy), dziś zmieniłam ją na Miejską Bibliotekę Publiczną w Szprotawie. 
Miałam okazję również pracować i w pierwszej i w drugiej, znam je więc od podszewki. 

Uwielbiam kawę, najlepiej czarną bez cukru, dzięki temu małe grzeszki w postaci czekolady wybaczam sobie namiętnie.
Kocham książki, najlepiej wszystkie bym przygarnęła do siebie i te stare i te nowe...dlatego niebywale zaciekle poluję na nie w dżungli antykwariatów i na wyprzedażach, by powiększać swoją biblioteczkę domową.

Bardzo lubię zajmować się fotografią, dlatego moje recenzje opatrzone są w zdjęcia robione przeze mnie samodzielnie, wraz ze stylizacją nawiązującą do okładki bądź treści książki. 
Myślę, że to wyróżnia mnie znacznie w gronie innych blogów książkowych i przyciąga wzrokowo potencjalnych odbiorców :) 
Dlatego wszystkie zdjęcia i grafiki objęte są prawami autorskimi! - jeśli zamierzasz z nich skorzystać napisz na maila, na pewno się dogadamy :) 

Mail: aftanasjoanna@wp.pl 

Kiedyś pisałam wiersze, dziś pracuję nad większym projektem, jakim jest pisanie powieści, by spełnić swoje marzenia.

14 września 2016 roku postanowiłam swoje trzy pasje połączyć w jedno: czytanie, pisanie i fotografia. I tak powstała PrzeCzytajka.

Staram się rozwijać cały czas, więc szlifuję swój warsztat, by czytelnicy nie mogli przejść obojętnie obok moich recenzji.
Rozszerzam gałęzie PrzeCzytajki,  tak by docierać do coraz większej liczby odbiorców - dlatego jestem już ze swoim blogiem na Facebooku i Instagramie , a także na portalach:
 • LubimyCzytać.pl.
 • Empik.com
 • w.bibliotece.pl
 • TaniaKsiążka.pl
 • Gandalf.pl
 • Granice.pl
 • Bonito.pl
 • Livro.pl
Jeśli książki są z wydawnictwa Znak Literanova, Replika, Muza - recenzję umieszczam również na ich stronie. 

Logo Bloga:

W marcu 2018 roku, ja i moja "PrzeCzytajka" brałyśmy udział w cyklu wystaw "Pasje Szprotawian" organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Szprotawie. 


23 marca 2018 roku wzięłam udział w spotkaniu DKK w Miejskiej Biliotece Publicznej w Szprotawie. "
„Pisarz, bloger – dwa bratanki”, pod takim hasłem przebiegło marcowe spotkanie klubu DKK. Naszą lekturą była książka „Wszystko wina kota!” Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, której treść to typowa love story, z wątkami pobocznymi. Jednak naszą uwagę zwróciła relacja głównych bohaterów pisarka - bloger (Róża Mak i Jack Sperrow). Kim są i jaką rolę pełnią blogerzy - recenzenci książek? Jaki wpływ mają ich opinie na sprzedaż książek? Czy czytelnicy czytają blogi i sugerują się opiniami blogerów. Chcąc poznać odpowiedzi na te i inne pytania zaprosiliśmy na spotkanie blogerkę, panią Joannę Aftanas, która zajmuje się recenzowaniem książek, głównie polskich autorów. Prowadzi bloga pt. PrzeCzytajka, na którym można znaleźć mnóstwo ciekawych informacji. Joasia opowiedziała nam o swoich pasjach – pisaniu oraz robieniu zdjęć, poleciła klubowiczkom wiele ciekawych książek oraz przedstawiła kilku młodych, utalentowanych autorów."

Kiedy mogę wspieram też miejsca i instytucje. Oczywiście w formie książkowej, bo przecież to jest, coś czym zawsze warto się dzielić.
Do tej pory moje książkowe darowizny zostały podarowane: 
- Gminnej Bibliotece Publicznej we Włodowicach GOK Włodowice
- Hospicjum Osób Starszych
- Dom Dziecka w Szprotawie 
- Gminna Biblioteka Publiczna w Miłkowicach GOKiS Miłkowice

 RODO

25 maja 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej dotyczące ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu tych danych, czyli RODO. Informuję, że wchodząc na moje strony na "PrzeCzytajka" przyjmujesz do wiadomości:
1) Administratorem strony jest osoba fizyczna, Joanna Aftanas.
2) Każdy kto zostawia komentarz (również z załącznikami w postaci zdjęć) na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w postaci: adresu e-mail, imienia i nazwiska, nick’a oraz numeru IP.
3) Podanie danych przez Użytkownika zawsze jest w pełni dobrowolne.
4) Administrator informuje, że stosuje na swoich stronach widgety pokazujące działania podejmowane przez niego na innych stronach, głównie na stronie Facebook i Instagram.
5) Administrator powierza sporadycznie dane platformie blogger, na której znajduje się jego blog autorski: https://przeczytajka.blogspot.com, oraz firmie Facebook i Instagram - gdzie znajdują się strony fanpage.
6) Biorąc udział w organizowanych przez Administratora konkursach, wyrażasz zgodę na:
*publikację swoich danych - imię i nazwisko lub nick - w celu ogłoszenia zwycięzcy
*przetwarzanie danych osobowych (imię, nazwisko, adres pocztowy, nr telefonu i inne) wyłącznie dla celów konkursowych
7) Ww. dane zostaną wysłane przez Zwycięzcę do Administratora poprzez mail: aftanasjoanna@wp.pl lub "wyślij wiadomość" na fanpag'u na Facebooku, a po wysyłce nagrody i/lub potwierdzeniu jej odebrania, zostaną usunięte. Dane osobowe uczestników konkursu są przetwarzane wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu i tylko do momentu wysyłki nagrody lub do czasu przekazania ich ewentualnemu Sponsorowi nagród, jeśli to on dokonuje wysyłki.
Dane przetwarzane będą na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) oraz ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. 

OŚWIADCZENIE:
Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią klauzuli informacyjnej oraz informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych strony "PrzeCzytajka" oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.2 komentarze:

 1. Widzę, że wiele mamy wspólnego :) z wyjątkiem miłości do kawy. Ja uwielbiam herbatę. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń